שינוי תכונות בסיסיות

שינוי תכונות בסיסיות

להרב יהודה רפאל.

תודה רבה על הטורים השבועיים, זה נותן לי גם כלים וגם תמיכה מסוימת.

בקשר לנושא שעליו כתבת ודיברת השבוע, רציתי לשאול, באמת לי יש כזה נושא, שהייתי רוצה לשנות תכונה בסיסית או שתים אצל אשתי, תכונות שמאד קשה לי איתן, ובאמת השבוע דיברת וכתבת על זה שאי אפשר לכוף על השני להשתנות, ואת עצמי אני כן יכול לשנות, השאלה שלי היא: אוקיי, אז אני לא יכול לשנות אותה, אבל מה אני כן יכול לעשות? האם בהכרח אין פתרון לענין ועליי להשלים עם התכונה הזאת (שקשה לי איתה)?

אשמח אם תוכל לענות על השאלה, או לי או במאמר או סרטון.

ושוב, תודה רבה ממש!

י. ק

תשובת הרב יהודה רפאל:

שלום וברכה,

ראשית, תודה רבה על המשוב.

ולשאלתך:

ברור שאי אפשר לשנות את בת הזוג.

העיצה היא למצוא זמן מתאים כדי לשוחח עם אשתך עם מה שמפריע לך, לבוא ממקום של בקשה. לא של דרישה. להסביר לה עד כמה הדבר מפריע לך. לנסות להבין יחד איתה האם היא מוכנה לעבוד על הנושא.

בכל מקרה , חשוב לדעת שאם תנסה לפעול ממקום של לחץ, לא רק שזה לא יעבוד אלא זה יעבוד הפוך, דהיינו לא רק שזה יגרום לה להשתנות אלא היא תמשיך לדבוק בהרגלים ובתכונות הללו.

אם היא קשובה אליך ובדרך כלל יש לכם זוגיות טובה, סביר להניח שהיא תרצה לעשות מאמץ וללכת לקראתך במה שמפריע לך. שינוי, הוא דבר מאוד קשה. ראשית, היא צריכה לגמרי להסכים עם זה ולא רק כדי לרצות אותך.

שנית, שינוי לוקח הרבה זמן ויידרש לכך הרבה סבלנות ותמיכה מצידך. 

מקווה שהצלחתי להסביר במילים קצרות.

מאחל לך בהצלחה רבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

להצטרפות לקבוצה השקטה "מיומנו של מטפל" ייעוץ וטיפול זוגי, לחצו על האייקון

שיח מאמרים

טור 62
אדם גדול ממלאך

טור זיכרון מיוחד על מורי ורבי זצוק"ל כאשר נתבקש אבי מורי הגאון רבי שילה רפאל זצ"ל לכתוב על מאיר דרכיו ומורה נתיבותיו כ"ק מרן האדמו"ר

קרא עוד »

טור 61
כעס בזוגיות

בטור הקודם כתבתי על ההבדל המהותי בין כעס לשנאה. בטור הנוכחי אני רוצה להתמקד בהתמודדות עם כעס בזוגיות. תקשורת של בני זוג כעסנים יכולה לכרסם

קרא עוד »