טור 56
תחזוקה מול שחיקה

טור 56
תחזוקה מול שחיקה

כשבני זוג נתקלים במשבר בחיי הנישואין ואינם יכולים לפתור אותו בכוחות עצמם באמצעות הכלים העומדים לרשותם, חשוב לפנות לקבלת עזרה מקצועית. כיום המודעות לקבל עזרה חיצונית הולכת וגדלה וקיימים סיפורי הצלחה רבים. זוגות שנקלעו למשבר עמוק ואיבדו את כל מה שהיה ביניהם אבל נשארו עם זיק אחרון של תקווה, פנו לקבל עזרה מקצועית והצליחו להתגבר על המשבר ולבסס זוגיות חדשה טובה יותר ממה שהכירו קודם.

גם בזוגיות ללא משברים, כשהכל נראה פחות או יותר תקין ושיגרתי, לא תמיד בני הזוג מודעים להתרחשות זוחלת של שחיקה בזוגיות. כמעט בכל זוגיות, עם השנים עלולים להגיע למצב של שחיקה.

כדי שלא נגיע למצב של שחיקה, הזוגיות שלנו נדרשת לתחזוקה. אם אתם מרגשים שיש אצלכם ירידה בהתעניינות ההדדית אחד בשני, שאתם פחות מדברים ופחות מתקשרים אחד עם השני, שהתקשורת ביניכם סובבת סביב עניינים "טכניים" בלבד זה אחד הסימנים שהזוגיות שלכם נמצאת במצב של שחיקה. בדיוק כפי שהגוף שלנו זקוק כל העת לתחזוקה- כך הזוגיות שלנו זקוקה לתחזוקה והשקייה וזו עבודה במשרה מלאה.

אל תחכו למצב שהזוגיות שלכם תאותת לכם שאתם במצב של עייפות ושחיקה, עשו פעולות על מנת לתחזק את הזוגיות מבעוד מועד.

אם התקשורת ביניכם סובבת סביב עניינים "טכניים" בלבד – סימן שהזוגיות שלכם נמצאת במצב של שחיקה

קבעו לכם זמן לפחות אחת לשבוע שאתם יוצאים יחד לזמן איכות זוגית. ייתכן ובהתחלה זה יהיה מאתגר במיוחד ועם הזמן, הזמן הזה יהיה עבורכם כמו אוויר לנשימה. בדיוק כפי שיש צורך להשקות שתיל פעם בשבוע, חיוני ביותר לתחזק את הזוגיות.

כשיהיה לכם זמן שבועי קבוע ששייך רק לכם, זה יחייב אותכם לשבת יחד ללא הסחות דעת, לשוחח תחילה על ענייני היומיום שעוברים על כל אחד מאיתכם ובהמשך להתעניין באמת בחייו העצמאיים של כל אחד מכם.

זוגיות טובה וארוכה שנמשכת על פני שנים מתגבשת במקרים רבים במסגרת עבודות תחזוקה ושיפור בלתי פוסקים. באמצעות תקשורת טובה בין שני אנשים, אפשר להתמודד כמעט עם כל הקשיים הנקרים בדרך.

בני זוג בעלי מערכת יחסים טובה מכוונים את עצמם אחד למען השני

מרכיב נוסף בתקשורת זוגית טובה קשור בבירור הדדי של מה בני הזוג רוצים ומוכנים לעשות למען הזוגיות שלהם. זה תהליך של בירור הדדי של מה אתם צריכים בקשר ומה בן הזוג שלכם מוכן או יכול לתת עבורכם.

בני זוג בעלי מערכת יחסים טובה מכוונים את עצמם אחד למען השני משום שהם סומכים על בן הזוג שידאג בעצמו לספק להם את צרכיהם.

כאשר משקיעים בתחזוקת הזוגיות באופן קבוע, לומדים להעניק לבן הזוג את מה שהוא זקוק ורוצה ולא את מה שבן הזוג האחר מוכן להעניק.

זוג שיש בו שיח חיובי מבין שכדי להמשיך לחיות ביחד, קיים צורך לתחזק את הקשר בעבודה הדדית ומשותפת.

שבוע של תחזוקה.

להצטרפות לקבוצה השקטה "מיומנו של מטפל" ייעוץ וטיפול זוגי, לחצו על האייקון

שיח מאמרים

טור 62
אדם גדול ממלאך

טור זיכרון מיוחד על מורי ורבי זצוק"ל כאשר נתבקש אבי מורי הגאון רבי שילה רפאל זצ"ל לכתוב על מאיר דרכיו ומורה נתיבותיו כ"ק מרן האדמו"ר

קרא עוד »

טור 61
כעס בזוגיות

בטור הקודם כתבתי על ההבדל המהותי בין כעס לשנאה. בטור הנוכחי אני רוצה להתמקד בהתמודדות עם כעס בזוגיות. תקשורת של בני זוג כעסנים יכולה לכרסם

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *