טור 55
הצלת הזוגיות

טור 55
הצלת הזוגיות

בני זוג רבים חווים לאורך הקשר שלהם לא מעט ירידות ועליות, לצערינו, לא כולם יודעים ומצליחים לצאת מזה.

בשורות הבאות אשמח לשתף אתכם במספר כללים בסיסיים ביותר שיכולים לסייע לכם בעת משבר בזוגיות.

להבין אחד את השני

הבנה אינה מסתכמת רק בהקשבה למילים שנאמרות אלא בהבנת התוכן האמיתי שלהן. למשל, אחד מבני הזוג יכול לדבר על בעיה שמציקה לו, בן הזוג ירצה לטפל בבעיה מבלי להבין שהעיקר הוא ההקשבה לקושי הרגשי ולא מציאת הפתרון. גברים רבים לא מודעים שבמקרים רבים נשים לא מחפשות שהבעל ייתן להן את הפתרון אלא פשוט שיקשיב למצוקה שלהן. לעומתן, גברים רוצים קודם לפתור את המניע לבעיה ואחר כך להתקדם. זהו אחד ההבדלים המהותיים שיש לקחת אותו בחשבון.

אל תאשימו את בן הזוג באחריות לרגשותיכם

כשאנו חשים רגש קשה, צריך לבצע פעולה עצמית מול עצמינו. אנו חייבים להבין שלא בן הזוג אחראי על הרגשות הקשים שלנו ולא הוא שצריך לכפר עליהם, משום שאלו רגשות שיצרנו וחשוב להפריד אותם מוויכוחים ומאבקים. צריך לזכור שזוגיות הוא צוות שפועל יחד ולא אחד נגד השני. לכן צריך להקשיב לקושי של בן הזוג ולסייע לו ולא להיות נגד התחושות שלו.

במקרים רבים נשים לא מחפשות שהבעל ייתן להן את הפתרון אלא פשוט שיקשיב למצוקה שלהן

אל תשפטו את בן הזוג

דברים קשים שנאמרים במהלך וויכוח או מריבה אינם האני האמיתי של בן הזוג, אלא דברים המייצגים מצב דחק רגשי קיצוני. לכן, דווקא בשעת כעס או מריבה יש לזכור את יתרונות בן הזוג ולא לשפוט אותו על המילים הקשות. תזכירו לעצמכם את ההתנהגות הרגילה והטובה של בן הזוג בדרך כלל ותזכרו שמה שהוא אומר עכשיו, לא באמת מיצג אותו.

אל תעשו חשבונות של תן וקח

כשאתם מעניקים לבן הזוג, תנו לשם הנתינה מבלי לצפות לקבל בחזרה. באופן הזה, הנתינה צומחת ומספקת לעצמה ומאפשרת לבחור שוב בבן הזוג פעם נוספת לא בגלל מה שמקבלים ממנו אלא בגלל עצם החיבור אליו.

אל תעסקו בפחדים

ההתמקדות בפחד מה יעלה בגורל הזוגיות רק מעצימה את סיכויי הפיצוץ. במקום לעסוק בפחדים, תהיו עסוקים בבניה ובהעמקת הקשר ביניכם. כשאתם סבורים שלבן הזוג יש רצון שונה משלכם, פשוט תשאלו אותו ואל תחיו בפחדים מהפער ביניכם. התמידו בבניה ובחיזוק הקשר.

אל תצפו מבן הזוג להתנהג כמו שאתם רוצים.

נישואין וזוגיות הן נתינה. חלק ממנה זה להבין שבן או בת הזוג לא תמיד מוכנים או יודעים להתנהג לפי הציפייה שלכם. סוד הנישואין הטובים והמוצלחים הם נתינה שלנו מבלי לצפות לקבל תמיד את מה שאנחנו באמת רוצים. זה בדיוק סוד הקשר, חיבור בין שני בני אדם שונים.

תיאום ציפיות גורם לשני הצדדים להבין מה החלום של הצד השני, כך יהיו פחות אכזבות ויותר הבנה דו צדדית של החיים המשותפים.

שבוע של שיתוף.

להצטרפות לקבוצה השקטה "מיומנו של מטפל" ייעוץ וטיפול זוגי, לחצו על האייקון

שיח מאמרים

טור 62
אדם גדול ממלאך

טור זיכרון מיוחד על מורי ורבי זצוק"ל כאשר נתבקש אבי מורי הגאון רבי שילה רפאל זצ"ל לכתוב על מאיר דרכיו ומורה נתיבותיו כ"ק מרן האדמו"ר

קרא עוד »

טור 61
כעס בזוגיות

בטור הקודם כתבתי על ההבדל המהותי בין כעס לשנאה. בטור הנוכחי אני רוצה להתמקד בהתמודדות עם כעס בזוגיות. תקשורת של בני זוג כעסנים יכולה לכרסם

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *