טור 43
רגישות

טור 43
רגישות

במהלך חול המועד פנו אליי חננאל וחני על מנת שאסייע להם לנסות להחזיר את השמחה והשלווה לחיי הזוגיות והמשפחה.

חננאל וחני נשואים 15 שנה ולהם 6 ילדים.

מהשנה הראשונה שנישאו, חננאל הקפיד לפני כל חג לקנות לחני מתנה ובכך לשמח אותה.

בשולחן ערוך נאמר: "חייב אדם להיות שמח וטוב לב במועד הוא ואשתו ובניו וכל הנלוים אליו. כיצד משמחן? הקטנים נותן להם קליות ואגוזים והנשים קונה להם בגדים ותכשיטין כפי ממונו".

מכיוון שחננאל רצה באמת לשמח את רעייתו ולא להסתפק רק ב"לצאת ידי חובה", לפני כל מועד הוא שאל את חני מראש באיזו מתנה היא מעוניינת לחג

וכך נערך לפני החג ורכש עבורה את המתנה המבוקשת.

השנה, עם התקרב חג הפסח, פנה חננאל אל חני ושאל איזו מתנה תרצה השנה לחג?

חני השיבה שהיא תשמח מאוד לקראת הקיץ הקרב ובא שהוא יעניק לה אדניות עם פרחים למרפסת ביתם.

חננאל הסביר לה שמכיוון שבעבר הוא רכש מספר פעמים אדניות עם פרחים ובתוך זמן קצר הפרחים נבלו ולא החזיקו מעמד, הוא ממש לא מעוניין להוציא ממון רב שתוך זמן לא רב יילך לאיבוד והוא מבקש שהיא תחשוב על רעיון חלופי אחר.

חני התעקשה שזה הדבר שישמח אותה בחג ובזה היא מעוניינת. חננאל וחני לא הגיעו לעמק השווה, הדיון הסתיים ללא החלטה והזוג המשיך בהכנות המרובות לחג.

רגע לפני כניסת החג, אמרה חני לבעלה: "15 שנים אנו נשואים וזו הפעם הראשונה שלא קנית לי מתנה לחג. זה מראה שאיני חשובה לך, אני כבר לא מעניינת אותך ואתה לא מעוניין לראות בשמחתי".

לגבר קשה להבין את הרגישות של האישה ולאישה קשה לקבל את המניע של הגבר שאינו בא ממקום רע

חננאל התנצל והסביר שחלילה לא הייתה לו כוונה רעה ומכיוון שלא הגיעו לעמק השווה, החליט לדחות את העניין לאחר החג עד שיימצאו משהו מוסכם.

חני נכנסה לליל הסדר בתחושה קשה, לחננאל לא הועילו כל ההתנצלויות וההסברים, הילדים נחשפו לאווירה שהייתה בבית, שמחת חג לא הייתה…

* * *

אם ננתח את המקרה שהיה לחננאל וחני, אין כאן אחד "צודק" ואחד "לא צודק".

יש מקום לדבריו של חננאל כפי שיש מקום לתחושה של חני.

מה שחסר לנו כאן זו רגישות. לחננאל היה נראה סביר לדחות את רכישת המתנה עד לאחר החג כדי למצוא משהו חלופי מוסכם. חני הרחיקה לכת ופירשה את העניין שחננאל כבר לא מעוניין לשמח אותה בחג בפרט שטרחה כה רבות לקראת החג.

ברוב המקרים, גברים יותר שכליים ונשים יותר רגישות. בשל השינויים בין הגברים לנשים, לגבר קשה להבין את הרגישות של האישה ולאישה קשה לקבל את המניע של הגבר שאינו בא ממקום רע.

בזוגיות אנו לומדים מהם הצרכים המיוחדים של אדם רגיש, כיצד לייצר את הזוגיות המתאימה וכיצד להפוך את המיוחדות של בן הזוג הרגיש מאוד , למתנה לזוגיות.

ההכרה של בן הזוג ברגישות הגבוהה, מיטיבה את הזוגיות.

שבוע של רגישות.

להצטרפות לקבוצה השקטה "מיומנו של מטפל" ייעוץ וטיפול זוגי, לחצו על האייקון

שיח מאמרים

טור 62
אדם גדול ממלאך

טור זיכרון מיוחד על מורי ורבי זצוק"ל כאשר נתבקש אבי מורי הגאון רבי שילה רפאל זצ"ל לכתוב על מאיר דרכיו ומורה נתיבותיו כ"ק מרן האדמו"ר

קרא עוד »

טור 61
כעס בזוגיות

בטור הקודם כתבתי על ההבדל המהותי בין כעס לשנאה. בטור הנוכחי אני רוצה להתמקד בהתמודדות עם כעס בזוגיות. תקשורת של בני זוג כעסנים יכולה לכרסם

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *