טור 37
תצחקו

טור 37
תצחקו

אנו בעיצומו של חודש אדר בו "מרבין בשמחה".

אחד הכלים המדהימים שהשימוש בהם תורם הרבה לזוגיות הוא השימוש בהומור.

שימוש בהומור בחיי הזוגיות ובכלל, יכול להפוך בהרבה חן, תכונות שליליות ליתרונות .

שימוש בהומור יכול לגרום לאירוע ששני בני הזוג רואים במבט מסויים ולהפוך אותו למצחיק עבורם.

הומור מאפשר פעמים רבות לשבור את הקרח ולהוציא את בן הזוג מהמבוכה. כאשר בן הזוג שרוי בעצבות או מאוכזב, שימוש בהומור יעודד אותו ויגרום לו להרגיש שהוא לא לבד. שימוש בהומור יאפשר לבן הזוג להרגיש שהצרכים שלו מובנים ושיש לו תמיכה אמיתית בבית.

הומור גורם לחיבור מיידי ומונע מצבים של שתיקה מביכה. הומור מסוגל לנחם בימים קשים, להעצים בימים שמחים ולהפוך את הזוגיות לבהירה, קלילה ומהנה יותר בכל רגע.

לעיתים , ככל שחולפות השנים, אנו נוטים להזניח את ההומור בזוגיות וכתוצאה מכך גם מאבדים את היכולת להתמודד עם מצבים שונים בחיים, בקלילות.

הומור מסוגל לנחם בימים קשים, להעצים בימים שמחים ולהפוך את הזוגיות למהנה יותר

השימוש בהומור בחיי הזוגיות מסייע לנו לבקר את בן או בת הזוג מבלי להיות שיפוטיים.

הוא מלמד אותנו להעביר ביקורת מבלי להשתמש בתוקפנות תוך כדי אוירה שלילית.

גם הזוגות המושלמים ביותר נתקלים במצבים שמכניסים מעט מתח לחיים. אין כמו הומור משובח כדי לצאת ממצבים של סערת רגשות שלילית. במקום ללכת למקום של העצמת החיכוך, מוטב להשתמש בהומור כדי לעלות על נתיב אחר- כזה שיוביל את המצב הנוכחי לסוף חיובי יותר. כשאתם צוחקים עם בני הזוג שלכם אתם מהדקים את הקשר והופכים אותו לכזה שמתבסס על הבנה הדדית מיוחדת.

בניגוד להומור חיובי שיכול לתרום ולבנות את חיי הזוגיות, צריך כמובן לדעת להיזהר מהומור פוגעני ומעליב שעלול לגרום חלילה להשלכות שליליות. לפעמים , שימוש מסוים בסוג של הומור עלול לפגוע ובכך להשיג את התוצאה ההפוכה. כמו בכל דבר, חשוב לדעת את המינון ולשמור על איזון .

למדנו ששימוש בהומור בחיי הזוגיות הוא מרכיב חשוב ביותר במערכת הזוגית ועשוי לתרום רבות, אך צריך לדעת ולזכור שלא ניתן לבסס את כל הזוגיות על המרכיב הזה בלבד.

כאשר משתמשים הומור בהפרזה וללא גבולות, אחד הצדדים עלול להרגיש שכל חיי הזוגיות הינם בדיחה…

חשוב להבין שבנוסף להנאה ולצחוק התורמים רבות, בן הזוג רוצה גם לעיתים חיי זוגיות מתוך בגרות ורצינות, לכן, כאמור, חשוב לשמור על המינון ולפעול בתבונה כדי לדעת מתי השימוש בכלי הנפלא הזה של ההומור, יכול לתרום לתועלת למערכת הזוגית ומתי עלול חלילה לגרום לתוצאה הפוכה.

נשתדל לאמץ את דברי חז"ל ולהרבות בשמחה שתשפיע אי"ה על כל השנה.

כדאי לזכור שמחקרי מוח הוכיחו כי הצחוק משחרר כימיקלים שמשפרים את מצב הרוח ומסייעים לשיפור מצב הבריאות. מחקרים נוספים הוכיחו את ההשפעה החברתית החיונית

של צחוק, על אחת כמה וכמה בחיי הזוגיות.

שבוע של הומור

להצטרפות לקבוצה השקטה "מיומנו של מטפל" ייעוץ וטיפול זוגי, לחצו על האייקון

שיח מאמרים

טור 62
אדם גדול ממלאך

טור זיכרון מיוחד על מורי ורבי זצוק"ל כאשר נתבקש אבי מורי הגאון רבי שילה רפאל זצ"ל לכתוב על מאיר דרכיו ומורה נתיבותיו כ"ק מרן האדמו"ר

קרא עוד »

טור 61
כעס בזוגיות

בטור הקודם כתבתי על ההבדל המהותי בין כעס לשנאה. בטור הנוכחי אני רוצה להתמקד בהתמודדות עם כעס בזוגיות. תקשורת של בני זוג כעסנים יכולה לכרסם

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *