טור 22
אמון

טור 22
אמון

אחד המרכיבים המרכזיים בבניית מערכת זוגיות טובה ותקינה הוא אמון הדדי. אמון בין בני זוג נבנה ומתוחזק עם הזמן. במידה ולא מטפחים אותו, הוא עלול להיחלש וליצור משבר אשר עלול חלילה לגרום לפירוק הזוגיות. אם נתמצת את המילה אמון בין בני זוג למשפט אחד, נאמר כי: אמון הוא יצירת מרחב רגשי בטוח אצלי לבן הזוג.

חשוב שנתמיד בפיתוח יכולת ההקשבה שלנו. דווקא יכולת זו שהיא לכאורה פשוטה כל כך – קשה לפיתוח אצל אנשים רבים, שאינם יודעים להקשיב. לדעת להקשיב זו היכולת לשמוע את בן הזוג בלי לקטוע אותו או להפריע לו. כדי להקשיב ללא הפרעה אנו זקוקים להרבה משמעת עצמית וליכולת לכבד את בן הזוג. חשוב ללמוד להבין באמת האם בן הזוג סיים לומר את מה שרצה, תוודאו גם שבאמת הבנתם מה הוא רוצה לומר.

כאשר בעיות אינן מקבלות פתרון הולם, הכעס והטינה המצטברים גורמים למרמור ולתחושות רעות כלפי בן הזוג

מצב שבו אחד מבני הזוג חש שאין ביכולתו או ביכולת הצד השני לומר באופן ברור את צרכיו, הוא מצב העלול להוביל לסדק או למשבר אמון בין בני הזוג.

אחת הנקודות המרכזיות בבניית אמון בין בני זוג הינה היכולת להפגיש את רצונות שני בני הזוג באופן בטוח, ללא חשש ובצורה גלויה.

האפשרות שלנו לומר זה לזו את הצרכים שלנו ללא כל חשש הינה מרחב רגשי בטוח עבור שנינו.

באופן טבעי אנו סומכים יותר על אנשים אשר נוהגים בנו באופן חיובי תוך כדי שאנו חשים כי הם מעריכים אותנו ושהם אומרים לנו יותר דברים חיוביים מאשר שליליים. קשה לתת אמון במישהו שכל הזמן מבקר אותנו. בין הדברים הגורמים לאמון קיים, להתפוגג, ניתן למנות בעיות שאינן פתורות בין בני הזוג. מכיוון שלחלק גדול מהזוגות אין את היכולת לפתרון בעיות, הם מטאטאים אותן אל מתחת לפני השטח ללא פתרון. כאשר בעיות אינן מקבלות פתרון הולם, הכעס והטינה המצטברים גורמים למרמור ולתחושות רעות כלפי בן הזוג. הצטברות זו ותחושות אלה גורמים לאמון שהיה, להיחלש, עד שבסופו של דבר נוצרת תחושת אי אמון.

מריבה היא חלק בלתי נפרד מכל זוגיות או נישואין טובים – ככל שיהיו.

ישנם אנשים החושבים לפיה בזוגיות טובה אין מריבות. מה שחשוב הוא כיצד "רבים". מריבה לא הוגנת פוגעת באמון בין בני הזוג. מריבה הוגנת בונה את האמון בין בני הזוג.

גם בשעת מריבה תקפידו לשמור על כללים נכונים.

זוגיות טובה מחייבת בקרה קבועה ורציפה של כל אחד מבני הזוג על התנהגותו והתייחסותו לבן הזוג

אל תשתמשו בביטויים כוללניים כמו: "תמיד אתה עושה…" או "לעולם את לא…"

יצירת אמון בין בני זוג הינה תהליך קבוע ומתמשך.

הרס האמון יכול להמשך מספר שניות, שלאחריהן תצטרכו לעבוד ימים, שבועות ואפילו חודשים, כדי לשפר את האמון שהופר.

חשוב מאוד שתהיו מודעים לדרך בה אתם מנהלים את הזוגיות שלכם.

זוגות רבים מאמינים כי בזוגיות טובה ניתן לנוח על זרי הדפנה ולא להקפיד כל כך על מה שאומרים או עושים.

זוגיות טובה מחייבת בקרה קבועה ורציפה של כל אחד מבני הזוג על התנהגותו והתייחסותו לבן הזוג. מי שיקפיד על כך ייצור יחסי אמון עם בן זוגו ויצליח לשמור עליהם לאורך זמן.

שבוע של אמון.

להצטרפות לקבוצה השקטה "מיומנו של מטפל" ייעוץ וטיפול זוגי, לחצו על האייקון

שיח מאמרים

טור 62
אדם גדול ממלאך

טור זיכרון מיוחד על מורי ורבי זצוק"ל כאשר נתבקש אבי מורי הגאון רבי שילה רפאל זצ"ל לכתוב על מאיר דרכיו ומורה נתיבותיו כ"ק מרן האדמו"ר

קרא עוד »

טור 61
כעס בזוגיות

בטור הקודם כתבתי על ההבדל המהותי בין כעס לשנאה. בטור הנוכחי אני רוצה להתמקד בהתמודדות עם כעס בזוגיות. תקשורת של בני זוג כעסנים יכולה לכרסם

קרא עוד »

טור 60
בין כעס לשנאה

בחיי הזוגיות שלנו ישנם מצבים שאנו מתרגזים וזה גורם לנו לכעוס על בן או בת הזוג. רבים מהאנשים שבן זוגם כועס עליהם, טועים לחשוב חלילה

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *