טור 19
ביקור חד פעמי

טור 19
ביקור חד פעמי

הימים הנוראים וחג הסוכות מאחורינו והגענו בשעה טובה לתקופת "אחרי החגים", ימי השיגרה וסדר היום הקבוע בלימודים או בעבודה חוזרים לסידרם. זה הזמן ליישם בפועל את ההחלטות החשובות שקיבלנו על עצמינו עבורינו ועבור סביבתינו, לבית, לבן או בת הזוג ולמשפחתינו בכדי שנהיה במקום טוב יותר.

מתחילת חודש אלול ועד לא מכבר אמרנו פעמיים ביום את המזמור "לדוד ה' אורי וישעי" (תהילים כ"ז) בו מתרכז דוד המלך במשאלה המרכזית להיות כל חייו בבית ה': "אחת שאלתי מאת ה' אותה אבקש שבתי בבית ה' כל ימי חיי לחזות בנעם ה' ולבקר בהיכלו".

לכאורה, יש כאן סתירה, מצד אחד הבקשה היא לישיבת קבע "שבתי בבית ה' כל ימי חיי", מצד שני מדובר על ביקור חד פעמי "ולבקר בהיכלו", כפי שאדם קופץ לביקור זמני וחד פעמי.

כל אדם מבקש שיהיה לו פנאי פיזי ונפשי ומנוחת הנפש בכדי שיוכל להשיג את מבוקשו מתוך שלווה אושר ונחת

ניתן להסביר על – פי משל: כאשר כל אחד מאיתנו יגיע לביקור באחד המפלים הגדולים בעולם, הוא יתרגש ויתפעל מהעוצמה האדירה שהוא רואה מול עיניו.

לעומתו, השומר שעובד שם בקביעות ויושב באופן קבוע מידי יום, כבר אינו מתרגש ומתפעל כמו המבקר בפעם הראשונה.

דוד המלך מתפלל ומבקש מהקב"ה שלמרות שישיבתו בבית ה' תהיה ישיבת קבע כל ימי חייו – ההתרגשות, ההתפעמות וההתלהבות תמשיך ללוות אותו באותה מידה של ביקור חד פעמי עם כל הריגוש שבדבר.

כולנו מבקשים מנוחה מהטרדות השוטפות הרודפות אותנו השכם והערב. כל אדם מבקש שיהיה לו פנאי פיזי ונפשי ומנוחת הנפש בכדי שיוכל להשיג את מבוקשו מתוך שלווה אושר ונחת. החיים הם נהר זורם, גועש, לפעמים אף קוצף וכל הזמן אנו עומדים בפני סדרי עדיפויות.

הזוגיות שלנו היא מ"האבנים הגדולות" של החיים, כאשר נותנים לה מקום עיקרי היא צומחת, מעמיקה וגם בימי השיגרה היא שומרת על רעננות. ככל שנתבגר, החיים הולכים ונהיים עמוסים יותר.

ילדים, לימודים, עבודה, משק בית ומטלות אין סופיות.

אם נתייחס אל הזוגיות כ"עוד תחום" הקיים בחיינו, היא תישחק ומהר.

קל ליפול לעומס השיגרה ולחפש טיפים לזוגיות בסגנון מהיר.

אבל, בשביל לשמור על עומק ויציבות מחד ורעננות והתחדשות מאידך, צריך לעבור תהליך שלם ללא קיצורי דרך.

זוגיות כוללת תחומים רבים, חלוקת תפקידים, מחוייבות לבן הזוג, פתרון קונפליקטים ועוד.

כזוג עלינו לבנות ולהשקיע בהרגלים – עולם המעשה – ולדאוג שהחיבור לא יישאר בתאוריה.

זה הזמן והמקום להתחיל ליישם את ההשקעה בבית ובזוגיות כאשר מצד אחד להרגיש שהזוגיות קבועה ויציבה ומצד שני לשמור על תחושת רעננות, התרגשות והתחדשות של ביקור חד פעמי עם הרושם הראשוני.

שבוע של רעננות.

להצטרפות לקבוצה השקטה "מיומנו של מטפל" ייעוץ וטיפול זוגי, לחצו על האייקון

שיח מאמרים

טור 62
אדם גדול ממלאך

טור זיכרון מיוחד על מורי ורבי זצוק"ל כאשר נתבקש אבי מורי הגאון רבי שילה רפאל זצ"ל לכתוב על מאיר דרכיו ומורה נתיבותיו כ"ק מרן האדמו"ר

קרא עוד »

טור 61
כעס בזוגיות

בטור הקודם כתבתי על ההבדל המהותי בין כעס לשנאה. בטור הנוכחי אני רוצה להתמקד בהתמודדות עם כעס בזוגיות. תקשורת של בני זוג כעסנים יכולה לכרסם

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *