טור 17
קבלות חדשות

טור 17
קבלות חדשות

התחלנו את השנה החדשה בקבלות חדשות, ברגל ימין, בתקווה לשנה טובה, מבורכת ומאושרת.

לכבוד השנה החדשה נשקיע בחיי הנישואין ונשפר את האווירה הכללית בבית:

  • פחות להגיב, יותר להקשיב

אי אפשר לדבר על שיפור חיי הזוגיות מבלי להתייחס לאופן שבו אנו מתקשרים ולדרך שבה אנו מנהלים את הויכוחים שלנו.

מנסיוני בצפייה בזוגות שמנסים לדבר על נושאים שחשובים להם ולשכנע את בני הזוג שלהם לוותר, להתגמש ולנוע לעברם, אני יכול להעיד שאין גבול ליצירתיות הפרשנית ולסילופים שעוברים המסרים במסגרת השיח הזוגי. אנשים מנסים לתקשר ולהחליף עמדות ורעיונות, אבל בסופו של דבר, כל אחד מדבר ושומע את המסרים מתוך הנגיעה הפרטית שדרכה הוא חווה ורואה את החיים ומתקשה לזהות ולהבין את הדברים שמתוכם מתקשר בן זוגו.

לפני שנדבר על הנוסח הנכון יותר להביע את הרצונות שלנו, כדאי שנכיר לעומק את העמדה השונה ונראה לבני הזוג שלנו שבאמת הבנו אותם.

עצם הענקת האמפתיה והתחושה שמתקבלת כשמרגישים שמישהו הקשיב לי, הבין וראה אותי, יקרבו ביניכם

לכבוד השנה החדשה, נחליט להוסיף יותר אמפטיה לשיחות שלנו ובפעם הבאה שבה אנו מרגישים שהשיח מתחיל לצבור אנרגיה של ויכוח, במקום להגיב, ננסה להקשיב!

נקבל החלטה לשנה החדשה שהמשימה הראשונית שלנו בשיחות שננהל בזמן הקרוב, תהיה ללמוד לעומק מה הבן זוג שלנו אומר.

שקפו לבני הזוג שלכם מה הבנתם שהם אומרים ומרגישים בנוגע לסוגייה המסויימת שעלתה ובדקו איתם שאכן הבנתם נכון.

גם אם לא תצליחו לפתור את כל הבעיות וגם אם יישארו פערים בנושאים מסויימים, עצם הענקת האמפתיה והתחושה שמתקבלת כשמרגישים שמישהו הקשיב לי, הבין וראה אותי, יקרבו ביניכם, יגרמו לכם להתגמש יותר מבעבר ויעזרו לכם לגלות, עולם שלם של פיתרונות שניתן בהחלט להגיע אליהם.

  • אחריות על עוד משימה ממטלות הבית

גידול ילדים וניהול משק בית משותף זו משימה גדולה המשפיעה מאוד על מערכת היחסים הזוגית וטומנת בחובה הרבה מעבר לחלוקה הוגנת של נשיאה בנטל.

כשזוגות מעלים את הנושא בפניי, הם מזכירים לא אחת את תחושת הבדידות, את הכעס מהיעדר הדדיות, את העייפות והתשישות המשתלטים על היום יום ולא משאירים פנאי או כוח להשקיע בשאר תחומי החיים ובזוגיות בפרט.

לכבוד השנה החדשה, נחליט שאנו לוקחים אחריות על משימה נוספת בבית.

זה לא חייב להיות דבר גדול או דרמטי. ניתן לחשוב על רעיונות פשוטים שקל ליישם, שמצד אחד, מצריכים השקעה קלה מצידכם ומצד שני יכולים להקל ולעזור מאוד לבני הזוג שלכם.

גמר חתימה טובה לכל הקוראים ולכל בית ישראל.

שבוע של קבלות.

להצטרפות לקבוצה השקטה "מיומנו של מטפל" ייעוץ וטיפול זוגי, לחצו על האייקון

שיח מאמרים

טור 62
אדם גדול ממלאך

טור זיכרון מיוחד על מורי ורבי זצוק"ל כאשר נתבקש אבי מורי הגאון רבי שילה רפאל זצ"ל לכתוב על מאיר דרכיו ומורה נתיבותיו כ"ק מרן האדמו"ר

קרא עוד »

טור 61
כעס בזוגיות

בטור הקודם כתבתי על ההבדל המהותי בין כעס לשנאה. בטור הנוכחי אני רוצה להתמקד בהתמודדות עם כעס בזוגיות. תקשורת של בני זוג כעסנים יכולה לכרסם

קרא עוד »

טור 60
בין כעס לשנאה

בחיי הזוגיות שלנו ישנם מצבים שאנו מתרגזים וזה גורם לנו לכעוס על בן או בת הזוג. רבים מהאנשים שבן זוגם כועס עליהם, טועים לחשוב חלילה

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *